środa, 31 marca 2010

Kurs motocyklizmu wyczynowego 2009/2

W ostatnią niedzielę zakończyliśmy drugi i ostatni w tym roku Kurs Motocyklizmu Wyczynowego stopnia podstawowego. Tym razem przygotowaliśmy zajęcia na prywatnym terenie, znanym jako SX Arena Dobrzewino koło Gdyni. Dzięki uprzejmości właściciela terenu, dysponujemy tam dobrze przygotowanym torem o charakterze supercrossowym, dużym polem oraz wieloma sztucznymi przeszkodami spotykanymi często na zawodach endurotrialowych.

Mimo, że podczas obu kursów pogoda nie dopisała, w końcu to listopad, gościliśmy na naszych zajęciach ponad 40 zawodników. Byli wśród nich mistrzowie jak Sylwek Jędrzejczyk (Mistrz Polski Enduro Junior), Kuba Kucharski (Wicemistrz Polski Enduro Junior 50) czy Szymon Staszkiewicz (Mistrz Polski MX 65). Byli też zawodnicy początkujący, dla których spotkanie z elementami jazdy wyczynowej było prawdziwym wyzwaniem.

Mimo to, miałem wrażenie, że wszyscy dobrze się bawili, łącząc przyjemność z jazdy motocyklem z pozyskiwaniem nowych umiejętności technicznych. Jednak celem głównym naszych kursów jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie zawodnika do organizacji i realizacji własnego planu treningowego. Stąd sporo zajęć teoretycznych i prezentacja kilku rodzajów treningu motocyklowego. Korekta techniki poszczególnych zawodników stała na drugim miejscu, ale korzystając z 9 godzin zajęć na motocyklu, mogliśmy każdemu zwrócić uwagę na popełniane błędy, a także wskazać sposoby efektywnego uzupełnienia różnorodnych niedostatków techniki jazdy sportowej.

Cieszymy się bardzo, że nasza oferta szkoleniowa spotkała się z dużym zainteresowaniem. Równie ważnym jest fakt, że wszyscy kursanci bardzo poważnie podeszli do pracy treningowej i starali się ściśle realizować zalecenia instruktorów. Wszystkim dziękujemy za taką budującą postawę. Szczególne słowa uznania kierujemy do tych, którzy musieli na nasz kurs przejechać całą Polskę, jak koledzy ze Śląska, Małopolski czy Warszawy. Jednocześnie, odpowiadając na sugestie, informujemy, że od przyszłego sezonu będziemy starali się poprowadzić również zajęcia wyjazdowe, w ośrodkach, gdzie zbierze się grupa chętnych do szkolenia.

Prosimy jednak pamiętać, że wszyscy członkowie grupy Enduro Obsession Racing są czynnymi zawodnikami, zatem mają dość mocno wypełniony kalendarz startów. Wolnych terminów jest raczej niewiele.

Zainteresowanych prosimy o kontakt w styczniu, po publikacji terminarza Mistrzostw Polski i Europy.

Z pozdrowieniami

Artur Łukasik
Enduro Obsession Racing
www.eoracing.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz